صفحه اصلی > صفحه اصلی > اخبار و اطلاعیه ها > اخبار و اطلاعیه های استانی 
اخبار > جلسه مدیران مدارس و معاونین حوزه علمیه استان مرکزی


اداره رسانه معاونت تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه استان مرکزی

جلسه مدیران مدارس و معاونین حوزه علمیه استان مرکزی

جلسه مدیران مدارس و معاونین حوزه علمیه استان مرکزی با حضور نماینده ولی فقیه در استان مرکزی و مدیر حوزه علمیه استان برگزار گردید.

تاریخ ارسال مطلب : شنبه ٣٠ شهريور ١٣٩٨

 شماره خبر : ٤٠٩١٦٧ / تعداد بازدید : 38871

به گزارش خبرگزاری حوزه از استان مرکزی، آیت‌الله کاظم سپاسی آشتیانی، مدیر حوزه‌های علمیه استان مرکزی  در جمع مدیران مدارس علمیه استان و معاونین مدیریت حوزه علمیه استان در حضور نماینده ولی فقیه استان مرکزی ، آیت الله دری نجف آبادی که در حوزه علمیه امام خمینی (ره ) اراک برگزار گردید   گفت : اذا اراد الله بعبد خیرا فقهه فی الدین ، بدانید خدمت بر حوزه و عالم بدیل ندارد ، مسیر تربیت شاگردان برای مکتب تشیع شیرین است و مسیر خدمتگزاری مدیران ، مسیر بابرکتی است.

 

مدیر حوزه حوزه های علمیه استان مرکزی افزودند:« وضعیت حوزه ها باید بهتر شود و سرانه تغذیه طلاب و اساتید و کارکنان حوزه ها از جهت بودجه ها از منابع پایدار جدید تامین شود.»

 

ایشان فرمودند: اساتید برنامه درسی و اخلاقی را جدی مدیریت کنند تا  آسیب ها به حداقل برسد ، و اگر برنامه ریزی مناسب داشته باشیم بهتر از الان می شویم .

 

آیت الله سپاسی آشتیانی در ادامه سخنان خود افزودند: اگر استادی موفق نیست باید تعویض شود یا تقویت و دانش افزائی شود.

 

مدیر حوزه های علمیه استان مرکزی اشاره به نکاتی ضروری داشتند که اساتید باید مراعات کنند، من جمله اینکه ساختار اساتید اصلاح شود زیرا استاد انگیزه می دهد ، خط می دهد و به ستون می آورد و اینکه طلاب در ساعات مشخصی ، مطالعه به صورت برنامه ای داشته باشند ومباحثه طلاب جدی گرفته شود که منسوخ نشود. نکته ی بعدی اینکه کنترل درسی داشته باشید از جمله سوال استاد در کلاس ، پیگیری علمی طلبه توسط استاد ، کنترل نظم حضور در کلاس ، امتحانات ماهانه و....

 

ایشان افزودند: تهذیب طلبه ها مدیریت شود ، اول برنامه های تهذیبی خود طلبه ها باید حل شود زیرا استاد طلبه را پرورش می دهد با عمل و روش منظم و اینکه تعهد درسی داشته باشید و حامی و دلسوز باشید.

 

اساتید مطالب اخلاقی را بگویند در کلاس و خواست همگانی اساتید باشد و احکام را کامل و دقیق یاد بگیرند تا بتوانند پاسخگوی شبهات مردم باشند.

 

نکته ی آخر هم اینکه به امور معیشت زندگی طلاب هم اهمیت بدهیم به نیازمندان کمک کنیم و پناه باشیم  و به آنها نسبت به آینده امیدواری بدهیم.

 

در پایان این جلسه حجت الاسلام و المسلمین حامد زمانی به عنوان معاون تبلیغ و امور فرهنگی حوزه علمیه استان مرکزی معارفه شدند./

پایان/


 
نسخه چاپي                                             || بازگشت به ابتدای صفحه ||

خروج