صفحه اصلی > صفحه اصلی > اخبار و اطلاعیه ها > اخبار و اطلاعیه های استانی 
اخبار > در پیام تسلیت حوزه‌های علمیه استان مرکزی مطرح شد؛


مدیریت حوزه علمیه استان مرکزی

در پیام تسلیت حوزه‌های علمیه استان مرکزی مطرح شد؛

در پیام تسلیت حوزه‌های علمیه استان مرکزی آمده است: علامه مصباح، خار چشم فتنه گران و منافقین و استکبار جهانی و در اوج فتنه گری های غرب پرستان پرچمدار بصیرت و هدایت بود.

تاریخ ارسال مطلب : شنبه ١٣ دی ١٣٩٩

 شماره خبر : ٤١٦٣٢٩ / تعداد بازدید : 3872

پیام تسلیت مدیریت حوزه علمیه استان مرکزی در رحلت حضرت آیت‌ الله علامه مصباح یزدی «ره»
              
       بسم الله الرحمن الرحیم‌

▪️ «إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَیْهِ رَاجِعُونَ»

إِذَا مَاتَ الْعَالِمُ ثُلِمَ فِی الْإِسْلَامِ ثُلْمَةٌ لَا یَسُدُّهَا شَیْءٌ إِلَی یَوْمِ الْقِیَامَة.ِ
‌‌
▪️ در سالگرد شهادت سردار دلها حاج قاسم سلیمانی و همرزمانش، خبر رحلت مصباح دلها و انقلاب ، حضرت آیت‌الله محمد تقی مصباح یزدی رضوان الله تعالی علیه، موجب غم و اندوه فراوان برای حوزه‌های علمیه و وفاداران و دل سپردگان به جبهه ی انقلاب اسلامی و مقاومت گردید.
‌‌
▪️ فقیه و فیلسوف شجاع و بصیری که با تکیه و تسلط کامل بر دانش های عقلی و نقلی و فقه پویای جعفری، بسان عمار در عرصه‌های مختلف و حوادث روز های سخت طلوع و تابش و ادامه نهضت جهانی خمینی کبیر «ره» ، به حمایت و پشتیبانی قاطع و بدون وقفه از امام«ره» و ملت عزیز ایران برخاست و تا آخرین نفس در حمایت از ولایت فقیه و حقوق و خواسته های بحق امت اسلام و مردم عزیز ایران کوتاهی نکرد.
▪️ علامه مصباح یزدی ، خار چشم فتنه گران و منافقین و استکبار جهانی بود زیرا در اوج فتنه گری های غرب پرستان  خصوصا در سالهای 78 و 88  با زبان حق گو و روشنگرانه اش در تبین آرمان ها و ارزشهای اسلام ناب و انقلاب اسلامی با بصیرت و شجاعت و بدون ترس از سرزنش ساکنان اردوگاه سازش و  مرعوب جبهه استکبار ‌ و بدون وابستگی به حزب و جناح در مسیر مستقیم ولایت ، ظلم و خیانت خواص و اشخاص و انحراف برخی از مسئولان و یاران خسته ی انقلاب و نفوذ دشمن را فریاد کشید و پرچمدار بصیرت و هدایت بود.
▪️تهمت های ناروا و ترور شخصیتی ایشان توسط مزد بگیران و مزدوران داخلی بیگانگان در روزنامه‌ها و مطبوعات و نشریات زنجیره ای متعلق به جنبش سبز لجنی در طول چهار دهه عمر مبارک انقلاب، نتوانست این‌ عالم فقیه و ربانی را از تبیین نظریات و تئوری پردازی جهت استحکام بنیان های اخلاقی ، علمی، سیاسی و اجتماعی درون نظام که برگرفته از اسلام و انقلاب بود ،  باز بدارد و ایشان را گرفتار لکنت زبان نماید.
▪️ آری آیت‌الله مصباح دانشمند و تئوریسین انقلاب بود و برکات وجود و آثار ارزشمند ایشان در فقه ، فلسفه ، اخلاق و عرفان و سیاست فراتر از مرزهای جغرافیایی ایران در اقصی نقاط جهان ساطع و روشنگر راه حق است که دانشمندان و طلاب و دانشجویان و تشنگان معارف قرآن و اهل بیت علیهم السلام را سیراب می نماید.
▪️علامه مصباح از استوانه های انقلاب و چهره‌های موثر در تربیت شاگردان مکتب امام صادق علیه السلام است و مجموعه آثار و بیانات ایشان تاثیرات بسیار مهمی در مناسبات سیاسی اجتماعی کشور و جهان دارد و به همین دلیل مورد هجمه و حملات ترور شخصیتی بد خواهان انقلاب اسلامی و بیگانگان بود.‌
▪️ رحلت و فقدان این دانشمند بزرگ اسلام و عالم  متقی و انقلابی را به محضر حضرت صاحب الامر عجل الله تعالی فرجه الشریف، مقام معظم رهبری «مدظله العالی» ، حوزه های علمیه ، طلاب و شاگردان فرزندان بزرگوار ایشان تسلیت عرض می‌نمایم و از خداوند متعال علو درجات و رحمت بیکران و حشر با اولیاء الله را خواهانم.
درود و سلام و صلوات بر ارواح پاک امام و شهیدان خصوصا سردار سرافراز آسمانی سپهبد شهید حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس و شهدای مقاومت که از مداد علمایی همچون علامه مصباح ، هدایت یافتند و به فوز عظیم خدمت و شهادت رسیدند.
مدیریت حوزه علمیه استان مرکزی
13دی 1399


 
نسخه چاپي                                             || بازگشت به ابتدای صفحه ||

خروج